پیشرفت فیزیکی سد باهوش به 32 درصد رسید

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر ضمن بازدید از روند اجرای سد باهوش، در جریان آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.

استاندار بوشهر در این بازدید با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل این سد خاطر نشان کرد: سد باهوش یکی از پروژه‌های مهم تأمین آب کشاورزی در شهرستان تنگستان است که در کنار سد خاییز، نقش اساسی در آبیاری نخلستان‌های اهرم را بر عهده دارد.

محمدی زاده با بیان اینکه این سد از نوع بتنی غلطکی است افزود: سد باهوش با حجم مخزن ۲۲.۵ میلیون مترمکعب، سیلاب‌های فصلی را به منبعی پایدار برای سیراب کردن نخیلات در تنگستان تبدیل می‌کند.

استاندار بوشهر از پیشرفت ۳۲ درصدی سد باهوش در تنگستان خبر داد و تصریح کرد: عملیات خاکبرداری پروژه تمام شده و اکنون آماده بتن‌ریزی بدنه است.

محمدی زاده گفت: طول سد باهوش ۳۷ متر است و در حوضه آبریزی به مساحت ۶۲۸ کیلومتر مربع اجرایی و عملیاتی شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: کنترل سیلاب‌های مخرب و کاهش خسارت‌های ناشی از آن و همچنین تامین آب مطمئن برای آبیاری نخلستان‌های منطقه و تامین بخشی از حقابه نخیلات شبکه آبیاری اهرم از اهداف مهم اجرای سد باهوش است.

وی اضافه کرد: کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی منطقه تنگستان و تثبیت مشاغل حوزه کشاورزی نیز از جمله اهداف اجرای این سد در استان بوشهر است.

کد خبر: 1057
  تاریخ خبر : 22 اردیبهشت 1403
  آخرین به‌روزرسانی : 22 اردیبهشت 1403
 روابط
 69